Kolesa sreče

Kolesa sreče so kolesarski izlet z dobrodelnim namenom, ki ga organizirajo Rotary klub Dolenjske Toplice, Servis in prodaja koles Štangelj in Društvo Sonshine – Evropski center za obravnavo avtizma. Druženje v naravi nadgrajujemo z ozaveščanjem o avtizmu, zbrana sredstva pa namenjamo pomoči družinam, ki živijo z avtizmom.

Kolesa sreče 2016

Več o kolesih sreče 2016 na spletnih straneh dogodka – www.kolesasrece.si

O avtizmu

Avtizem je najhitreje rastoča diagnoza na svetu. Samo v zadnjih 18 letih se je število oseb z diagnozo motnje avtističnega spektra (MAS) povečalo z 2/1000 na 2/100. Danes ima torej MAS 2 % ljudi, kar pomeni, da v Sloveniji živi kar 40 000 ljudi z avtizmom.

Organizatorji

Kolesa sreče organizira Rotary klub Dolenjske Toplice v sodelovanju s Servisom in prodajo koles Štangelj in društvom Sonshine – Evropskim centrom za obravnavo avtizma.