Bled, eno najlepših slovenskih sproščujočih ter turističnih mest, je v petek in soboto (14. in 15. 6. 2013) gostil drugo letno konferenco rotarijcev Slovenije. Spodbudne pozdravne besede je prisotnim namenil tudi župan tega lepega mesta. Opomnil nas je, da na mladih stoji prihodnost, na zavedanje o narodni pripadnosti ter na domoljubnost. Mnoga dobrodelna dejanja, ki jih številni klubi slovenskega distrikta izvajajo in udejanjajo je omenil drugi guverner Slovenskega distrikta (Otman Zorn). Prisotnim je predstavil vse klube slovenskega distrikta. Predstavljene so bile vrednote, dejavnosti in načrti za prihodnost.

Za naš klub, ki smo se ga udeležili skoraj vsi člani, je bila sobota še posebno lepo doživetje, saj smo bili priča dodelitvi priznanja Paul Harris Fellow našemu klubskemu cenjenemu prijatelju dr. Tomažu Savšku.

Konferenco je popestril s svojim glasbenim nabojem tudi pevski trio glasbene skupine Eroika.

Še veliko več je prisotnim predstavljalo pozitivno vzdušje, medsebojno druženje med odmori, ki ga je lepo vreme še dodatno osvetlilo.

Nekaj utrinkov doživete konference si lahko ogledate v priloženih fotografijah.

Zapisala: Nina Šab