Nemalokrat se rotarijci družimo ob preiskušanju raznovrstnih lastnih spretnosti. Sobota, 11. oktobra je bila za naš klub priložnost, da se preizkusimo v teku in istočasno, a na dveh ločenih srečanjih, v kuhanju golaža.

Na tekmovanju v kuhanju golaža, ki ga je organiziral Rotary klub (RC) Kočevje so tri naše članice, v zahtevni “mednarodni” konkurenci, osvojile odlično in slastno četrto mesto! Druženje rotarijskih prijateljev je torej bilo tudi okusno.

Medtem, ko smo na eni strani naše domovine kuhali golaž, smo na drugi strani, v drugem koncu Slovenije v soboto, sodelovali na 1. Rotary teku, ki sta ga v Ljubljani organizirala RC Ljubljana Nike in RC Ljubljana Brnik. Na “dobrem teku” smo zbirali sredstva za nedonošenčke ter za ta namen in dobro počutje tekli na 5, 10 in 21 kilometrov. Organizatorji so zagotovili, da bo rotarijski tek na sporedu tudi naslednjo jesen s še števičnejšo udeležbo in novimi prijetnimi presenečenji.