Naš klub že vrsto let štipendira praviloma dva dijaka. Tokrat smo podaljšali tudi za šolsko leto 2013/14 dva štipendiranja dosedanjim štipendistom. Dijaka redno poročata našemu klubu o svojih učnih dosežkih. Vsakokrat se veselimo njunih uspehov in svojo vero vanj krepimo tudi v obliki nepovratnih štipendij. Podpis pogodbe z obema štipendistoma smo izvedli javno, na našem sedežu, kjer se redno tedensko srečujemo.

Po podpisu štipendijskih pogodb smo 16. septembra 2013 vsi prisotni zasedli konferenčno dvorano v hotelu Balnea in prisluhnili doživetjem o poletnih taborov treh mladih. Predstavitev so nam pripravili Satin Papež, Gal Savšek in Ula Savšek. S slikovitimi ter zvočnimi projekcijami so dodobra popestrili našo radovednost. Rotary mladinski tabori so izvrstna cenovno zelo ugodna priložnost za mlade, da spoznajo druge države, njhove kultune značilnosti in se ob tem podružijo z mladimi iz drugih držav ter preživijo nekaj dni pri eni od tamkajšnjih družin rotarijskih članov iz tistega rotarijskega distrikta.

Zapisala: Nina Šab